ورود دانشجویان

 

ايده های خلاق در ذهن همه وجود دارند اما بدليل ترس يا طرد در همانجا مخفی می مانند. محيطی عاری از قضاوت خلق كنيد تا شاهد جاری شدن سيل عظيم خلاقيت باشيد.

" الكس آزبورن "

افراد متاسفانه به محض شنيدن ايده ها دست به قضاوت می زنند و اغلب همين قضاوت را بر روی ايده های خودشان هم حتی پیش ازآنكه آنها را با كسی مطرح كنند، اعمال می كنند. قضاوت كردن می تواند هم مثبت و هم منفی باشد. شما چه عاشق يك ايده شده و چه ازآن متنفر شويد درهر صورت در خصوص آن ايده قضاوت كرده ايد، اما هنگامیکه به ايده جديدی می پردازید ضروری است كه قضاوتتان را به تاخير بياندازيد. به تعويق انداختن قضاوت يكی از مهم ترين اقدامات برای شكوفايی خلاقيت است هرچند كه عمل کردن به آن بسيار دشواراست. هنگامیکه نسبت به " قضاوت " هوشيار باشيد می توانيد آنرا در خود و دیگران تشخيص دهيد. ما در دنيای امروز كه عصر سرعت است، مهارت های بررسی اجمالی، مطابقت دادن ایده ها با دانسته هایمان و رد كردن سريع ايده ها را آموخته ایم. اما قضاوت سريع باعث ناديده گرفتن فرصت ها و امكانات محتمل و در نهايت منجر به خاموشی خلاقيت می شود. به جای از نظر گذراندن سطحی، مطابقت دادن با دانسته ها و رد كردن سريع ايده ها،بايد ياد بگیریم كه آرامش داشته باشیم، گوش کنیم و درك نماييم.

آیا آماده اید تا قضاوتتان را به تاخير بياندازيد؟ در 24 ساعت آينده قضاوت خودتان را مورد بررسی قرار دهید و سعی كنيد به مسائل از نقطه نظر دیگری نگاه كنيد.

 چه ایده ای را دوست داشته و يا دوست نداشته باشيد سعی کنید  قضاوتتان را برای حداقل  چند دقيقه به تاخير بياندازيد.

 

تگها : موسسه_آموزش_عالی_آزاد_بهار , خلاقیت , قضاوت
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی