ورود دانشجویان

 

در یک نگاه ساده مدیریت به معنای دستیابی به اهداف از طریق استفاده بهینه از تمام منابع است؛

تا زمانی که در یک سازمان همه چیز بر اساس شرایط از قبل تعیین شده پیش می رود، می توان گفت که یک شخص برای مدیریت بر همه فرایندها کافیست و دیگران هر یک باید وظایف خود را انجام دهند. با این حال، در کسب و کارهای امروزی پیش بینی اتفاقات آینده بسیار مشکل است و وجود تخصص های متعدد و نفوذ فناوری اطلاعات حتی در زندگی روزمره افراد این واقعیت را پر رنگ تر می کند. بنابراین، قرار گرفتن تمام قدرت، کنترل و نظارت در دستان یک فرد کاری عملی و منطقی به نظر نمی آید، و پخش شدن مسئولیت ها و وظایف کلیدی در میان افراد باعث شده که تغییراتی در تعریف سنتی از مدیریت بوجود آید. در شرایط امروزی، مدیریت تنها به معنی مدیریت بر زیردستان نیست، بلکه هر کس می تواند در سمت خود کاری مدیریتی انجام دهد، بدون اینکه زیردستی داشته باشد. بر این اساس علاوه بر مدیریت بر دیگران، مدیریت جدید شامل خود-مدیریتی هم می شود.
از سوی دیگر، یکی از اهداف اصلی در هر شغلی، مدیریت کردن روابط استراتژیک با شرکا، رقبا و مشتریان است، که نشان می دهد مدیریت یک رابطه یک طرفه و تنها بر اساس قدرت مشروعی که به فرد داده می شود بنا نشده است، بلکه می توان گفت هر فردی در هر سمتی می تواند صاحب یک نقش مدیریتی باشد. این همان دلیل اصلی است که باعث شده تا در فضاهای کسب و کار امروز، همه به دانش مدیریتی نیاز داشته باشند، دانشی که بتواند آن را بلافاصله و در هر موقعیت سازمانی که در آن قرار دارد به کار ببرد. بنابراین، هر شخصی باید اهداف خود را بشناسد و بهترین روش رسیدن به آن را تشخیص دهد.
موسسه آموزش عالی آزاد بهار، به عنوان بنیانگذار دوره های حرفه ای مدیریت در ایران، این افتخار را دارد که با در نظر گرفتن شرایط جامعه، نیاز به چنین آموزش هایی را بیش از یک دهه قبل احساس کرده است و در طی این مدت تمام تلاش خود را به ارتقاء سطح دانش و توانایی افراد و آگاهی آنها نسبت به توانایی های خود و پرورش این توانایی ها به گونه ای که به بهترین وجه بتوانند آنها را بکار گیرند، تخصیص داده است. صرفنظر از اینکه افراد با چه تخصصی وارد بهار می شوند، در اینجا تفکر و تصمیم گیری استراتژیک و دید خلاقانه نسبت به کسب و کار را خواهند آموخت و در هر سمتی که هستند می توانند خود و ارتباطاتشان را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنند.

مزایای شرکت در دوره MBA بهار  

برنامه های انعطاف پذیر و خارج از ساعات اداری

ارائه مدرک معتبر و مورد تایید وزارت علوم

امکان ادامه تحصیل در دوره DBA  

امکان ادامه تحصیل در دانشگاه های اروپایی

کسب دانش به روز مدیریتی

کسب مهارت های کاربردی

حضور اساتید برجسته مدیریت ایران

آشنایی با مدیران و کارآفرینان برجسته از سراسر کشور

ایجاد شبکه های ارتباطی پایدار

 

دکتر رحیم فرضی پور، بنیانگذار و مدیر عامل موسسه آموزش عالی آزاد بهار و نیز استاد مدیریت در حوزه های مدل های ذهنی، ساختار و تحول سازمانی، مدیریت دپارتمان MBA بهار را به عهده دارند. سخنان ایشان در رابطه با مدیریت را می توان اینگونه خلاصه کرد:
در اغلب فعالیت هایی که انجام می دهیم علاوه بر مهارت های فنی به مهارت های مدیریتی و اجرایی نیز نیازمندیم. چه بسا نیاز به مهارت های مدیریتی و اجرایی در هرکار به نسبت مهارت های فنی مهم تر باشد. بخشی از این مهارت را ما انسان ها ذاتا دارا هستیم و بخشی را طبیعتاً در طول زمان و در اثر تجربه کسب می کنیم اما اینها هیچیک کافی نیستند و امروزه، به دلیل فضای رقابتی و پیچیده ای که در آن قرار داریم، لازم است که همه افراد به خصوص افراد اجرایی با علم مدیریت آشنا شوند و به شکل کامل و طبقه بندی شده آن را بیاموزند.
ما در بهار سعی کرده ایم تا در عین رعایت اصول علمی، با محوریت اساتید و با همراهی مدیران اجرایی و دانشجویانی که در کلاس ها حضور دارند فضایی ایجاد کنیم که در آن موضوعات روز مدیریت به شیوه عملی و کاربردی مطرح می شوند و مورد بررسی و چالش قرار گیرند. البته بخشی از نیاز مخاطبین دوره MBA را علاوه بر بحث های علمی، نیاز به پرورش مهارت های فردی تشکیل می دهد که در بهار سعی شده است تا این مهارت ها هر چه بیشتر در افراد تقویت شود.
باور ما در بهار این است که در هر دوره ای باید هم بعد علمی بودن و هم کاربردی بودن را همزمان را رعایت کرد. چراکه اگر فقط به کاربرد بپردازیم و علم را در نظر نگیریم متاسفانه دوره ای را سپری خواهیم کرد که بخاطر نبود پایه های علمی لازم در آن، به افراد روش هایی آموخته خواهد شد که در دنیای واقع نه تنها مشکلات آنها را حل نخواهد کرد بلکه مشکلات بیشتر و جدید تری را برایشان به بار می آورد و طبیعتاً علاوه بر پایه علمی باید هر دوره ای امکان اجرا و کاربرد هم داشته باشد. در واقع هر دوره ای که امکان اجرا و کاربرد نداشته باشد اساساً مطرح کردن آن کاری عبث خواهد بود. امروز، پس از گذشت 70 دوره MBA و 20 دوره DBA، تلاش ما بر آن بوده تا دوره های علمی و کاربردی به متقاضیان و علاقمندان به این حوزه ارائه دهیم و امید است که در این راه بتوانیم با موفقیت رسالت خویش را به انجام برسانیم.

 

 

 

دوره اول: دروس پایه

در ابتدای ورود به دوره MBA، دانشپژوهانی که هر یک دارای تخصص ها و پیشنه های کاری متفاوتی هستند، با اصول پایه و بنیادی مدیریت آشنا خواهند شد. هدف از این دوره پایه، آشناسازی شرکت کنندگان با مفاهیم و مهارت های اصلی کسب و کار و ایجاد یکپارچی در میان دانشپژوهان است تا زمینه مناسب برای دوره های بعدی فراهم شود.  دروس ارائه در این دوره شامل موارد زیر می شود:
تئوری و طراحی ساختار سازمان
اصول و فنون مذاکره
رویکرد رفتاری در سازمان
حسابداری و اقتصاد برای مدیران


دوره دوم: دروس تخصصی

تفکر استراتژیک، کار تیمی و قدرت تصمیم گیری و تحلیلی همگی از مهارت های اصلی هستند که هر مدیر موفق باید از آنها برخوردار باشد. هدف از دوره دوم MBA مجهز کردن دانشپژوهان به این مهارت های کلیدی است. پس از این دوره، افراد می آموزند که چطور اثربخشی خود و سازمانی که در آن مشغول به فعالیت هستند را به بهترین وجه ارتقاء دهند. دورس این دوره شامل موارد زیر می شود:
بازاریابی و مدیریت بازار
مدیریت مالی و بودجه ریزی در سازمان
مدیریت منابع انسانی
مدیریت استراتژیک

 1. دارا بودن مدرک کارشناسی ( لیسانس )
 2. دارا بودن سابقه کار مرتبط با مدیریت
 3. پذیرفته شدن در مصاحبه حضوری

جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت مشاوره و مصاحبه حضوری می توانید پیش ثبت نام مربوط به این دوره را در تقویم آموزشی دوره های در حال برگزاری تکمیل نمائید.

  • عنوان دورهعنوان دوره
  • مدت زمانمدت زمان
  • زمان برگزاریزمان برگزاری
  • پیش ثبت نام
  • عنوان دورهGeneral MBA
  • مدت زمان 8 ماه
  • زمان برگزاریروزهای زوج ساعت 17:30 تا 20:30 - رزرو اولین دوره سال 99
  • پیش ثبت نام
  • عنوان دورهGeneral MBA
  • مدت زمان 8 ماه
  • زمان برگزاریپنج شنبه 14 الی 20 جمعه 9 الی 13 - رزرو اولین دوره سال 99
  • پیش ثبت نام

{* *}