ورود دانشجویان

 

معرفی دوره

کوچینگ چیست؟

کوچینگ یک رابطه‌ی حمایتی است که در آن کوچ به مراجع خود کمک می‌کند تا با تمرکز بر هدف انتخاب شده به نتایجی مورد نظر دست پیدا کند.

کوچینگ علاوه بر مهارت می‌تواند یک فلسفه و نگرش در کار و زندگی باشد. افرادی که مهارت‌های کوچینگ را می‌آموزند بر بدست آوردن نتایج تمرکز می‌کنند، خوب گوش می‌کنند و بسیار زیاد پرسش می‌کنند. این افراد در محیط کار خود و یا حتی در زندگی شخصی به دیگران کمک می‌کنند تا به نتایج دلخواه‌ برسند و از این طریق اهداف کسب و کار یا اهداف مشترک زندگی شخصی محقق شود.

شغل کوچینگ در سال‌های اخیر رشد چشم‌گیری داشته به‌طوری که در آمارها جزو تاثیرگذارترین روش‌ها و ابزارهای توسعه‌ی رهبری سازمانی معرفی شده است.

کوچینگ برای مدیران

به‌عنوان مدیر حتما با شرایطی برخورد کرده‌اید که فکر کردید اگر اعضای تیم می‌توانستند بهتر با یکدیگر رابطه برقرار کنند یا اگر بهتر می‌توانستند مسائل و چالش‌ها را حل کنند یا حتی می‌توانستند مهارت‌های رفتاری را یاد بگیرند به چه نتایج فوق‌العاده‌ای می‌توانستید دست پیدا کنید.

کوچینگ برای مدیران یک رابطه‌ی حمایتی بین مدیر و اعضای تیم است که در آن مدیر در نقش مربی به طرح پرسش، گوش دادن، بازخورد دادن و بکارگیری ابزارهای سنجش به همکاران خود کمک می‌کند تا اهدافی را برای تغییر مشخص کنند و در جهت آن حرکت کنند. این اهداف می‌تواند در جهت یادگیری مهارت رفتاری، افزایش کارایی، حل مسئله و … باشد.

فرآیند کوچینگ فرآیند زیبایی است به این دلیل که همزمان که مدیر در نقش مربی به همکاران خود کمک می‌کند بر توسعه‌ی شایستگی‌های خود هم سرمایه‌گذاری کرده است. به‌همین دلیل کوچینگ نه‌تنها درباره‌ی همکاران شما است بلکه درباره‌ی خود شما و موفق شدن‌‌تان است.

مدل کوچینگ بالندگی چیست؟

کوچینگ بالندگی، دوره‌ی آموزش مهارت کوچینگ مبتنی بر تئوری‌های تحول مثبت است. کوچینگ بالندگی براساس تئوری‌های روانشناسی مثبت‌نگر(Positive Psychology)  فلسفه‌ی جستجوی ارزش‌‌ها (Appreciative Inquiry) طراحی شده است و محتوای آن کمک می‌کند تا شرکت‌کنندگان علاوه بر یادگیری مهارت‌های پایه‌ی کوچینگ به مهارت‌های تغییر رفتار، انگیزش و ایجاد فرهنگ کوچینگ و حمایت آگاه شوند.

محتوای این دوره مبتنی بر شایستگی‌های استاندارد ICF و مورد تایید Corporation for Positive Change به‌عنوان مرجع رسمی گسترش رویکرد جستجوی ارزش‌ها در دنیا می‌باشد.

درباره امیر مهرانی

امیر مهرانی کوچ تحول فردی و سازمانی و مشاور منطقه خاورمیانه Corporation for Positive Change و موسسه Middle East Center for Positive Change می‌باشد. وی در طول سال‌های گذشته با تمرکز بر متد‌های رشد و توسعه مبتنی بر استعدادها و توانمندی‌ها، روانشناسی مثبت‌نگر و رویکرد جستجوی ارزش‌ها به افراد و سازمان‌های مختلفی در جهت توسعه و به‌کارگیری پتانسیل‌ها کمک کرده است.  در سال ۲۰۱۴ در همراهی با ۱۲ نویسنده از نقاط مختلف دنیا در تالیف کتابی با عنوان Another State of Mind شرکت داشت. این کتاب به تاثیر آموزه‌های کهن بر کسب و کارهای امروز پرداخته است. در فصلی از این کتاب امیر به نقش آموزه‌های مولانا، رویکرد Appreciative Inquiry و کارکرد آن بر مدیریت امروز پرداخته است.

همینطور نوشته‌ها و آموزش‌های او از طریق سایت thecoach.ir تاکنون به بسیاری در زمینه‌ی ایجاد تحول کمک کرده است.

 

درباره Middle East Center for Positive Change

مرکز تحول مثبت خاورمیانه Middle East Center for Positive Change زیر مجموعه‌ی گروه بین‌المللی تحول مثبت Corporation for Positive Change است که با بیش از ۱۰ مرکز در نقاط مختلف دنیا فعالیت می‌کند.

این مرکز شامل مجموعه‌ای از مشاوران با تجارب و توانایی‌های ارزشمند در ایجاد تحول در سازمان‌های مختلف در دنیا است. مشاوران این مرکز به سازمان‌ها در نقاط مختلف دنیا کمک می‌کند تا با استفاده از رویکرد Appreciative Inquiry بخش انسانی سازمان خود را تقویت کنند. ایجاد تحول استراتژیک و فرهنگی در کسب و کارها٬ مجموعه‌های آموزشی٬ بهداشتی٬ سازمان‌های دولتی و نهادهای غیرانتفاعی از فعالیت‌های این مرکز است.

مشاوران این مجموعه توان بالایی در شکل‌دهی تیم‌ها دارند و با همکاری با مجموعه‌ی مدیران٬ متخصصان و تیم‌های پروژه به آنها کمک می‌کنند تا با شفاف کردن اهداف خود٬ تقویت ارتباط با ذینفعان و بکارگیری توانمندی‌ها بر بدست آوردن نتایج متمرکز شوند.

گروه شرکت‌های Positive Change با داشتن دفاتری در آمریکا٬ کانادا٬ آمریکای جنوبی٬ اروپا و آسیا شبکه‌ای از متخصصان با تجربیات بین‌‌المللی را در اختیار دارد.

برخی از سرفصل های دوره  coaching عبارتند از :

 

دوره سطح یک: 20ساعت

شناخت فرآیند کوچینگ

ارزش‌ها و رفتارهای یک کوچ

نقش گذشته‌ی فردی در فرآیند کوچینگ

قوانین اخلاقی ICF

گوش دادن موثر

تکنیک‌های پرسش‌گری

شفاف‌سازی و بازخورد

استفاده از شوخی و استعاره

دوره سطح دو: 40 ساعت

روانشناسی و کوچینگ

آشنایی با روانشناسی مثبت‌نگر

شناخت مدل‌های شکوفایی افراد

کشف و توسعه‌ی توانمندی افراد

شناخت ارزش‌های فردی

کشف هدف و معنا برای افراد

بازیابی از شکست

شناخت رویکرد جستجوی ارزش‌ها

استفاده از حلقه‌ی 4D در کوچینگ

شکل‌دهی فرآیند کوچینگ منطبق با حلقه 4D

طراحی پرسش‌های Appreciative

دورهی مستری

شرکت‌کنندگان پس از گذراندن دوره‌های سطح یک و دو به‌مدت یکسال باید در دوره‌ی مستری شرکت کنند. این دوره محتوای درسی نخواهد داشت بلکه هر شرکت‌کننده باید در جلسات تجربیات خود را به‌اشتراک بگذارد و توسط دیگر اعضا و مدرس دوره کوچ شود تا مهارت‌های آموخته شده را تثبیت نماید.

کارگاههای کوچینگ برای گرایشهای کاری مختلف

شرکت‌کنندگان پس از گذراندن دوره‌‌های سطح یک و دو می‌توانند در کارگاه‌های گرایش کوچینگ شرکت کنند تا برای ادامه مسیر شغلی خود به‌عنوان Life Coach، Career Coach و یا Executive Coach آماده شوند.

مدیران

این دوره مناسب کلیه مدیرانی است که می‌خواهند با یادگیری مهارت کوچینگ، کارایی سازمان خود را افزایش دهند و به نتایج فراتر از انتظار دست پیدا کنند.

افراد

این دوره به افرادی که می‌خواهند کوچینگ را به‌عنوان شغل انتخاب کند کمک می‌کند تا با مفاهیم اولیه و پیشرفته آشنا شوند و خود را آماده‌ی ورود به بازار کار کوچینگ نمایند.

اگر یکی از این گروه ها هستید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی این دوره میتوانید فرم پیش ثبت نام مربوط به دوره کوچینگ را در تقویم آموزشی دورهای در حال برگزاری تکمیل و ارسال نمایید تا در اسرع وفت با شما تماس بگیریم.