ورود دانشجویان

 

معرفی دوره:

اولین دوره روانشناسی کسب و کار در تابستان 95 برای اولین بار در ایران با همکاری گروه تست و تایپ و موسسه آموزش عالی بهار برگزار شد. 

با توجه به استقبال علاقه مندان حوزه کسب و کار و نوپا بودن مبحث‌های تیپ شناسی در این حوزه و از سویی ضرورت استفاده از آن در مباحثی همچون توسعه فردی و سازمانی بر آن شدیم تا مجدداً این دوره را برگزار نماییم.

 

چشم انداز دوره:

آشنایی افراد حوزه کسب و کار با ابزارهای روانشناسی جهت ارتقاء مهارت‌های شخصی و حرفه‌ای برای بهروری بالاتر از منابع و سرمایه‌های انسانی 

 

اهداف دوره :

در این دوره دانشجویان با انواع تیپ شناسی در حوزه روانشناسی و کاربرد آن در کسب و کار آشنا خواهند شد. این دوره آموزشی 28 ساعته تدوین شده است و در آن مباحث تیپ شناسی توسط اساتید فعال در این حوزه بررسی خواهد شد. پس از دوره 4 ساعت کوچینگ توسط گروه تست و تایپ برگزار می‌شود که در آن دانشجویان می‌توانند هر کدام تفسیر اختصاصی نسبت به نتایج آزمون‌های خود داشته باشند.

این دوره پیش نیاز دوره های روانشناسی ارتباطات در کسب و کار خواهد بود.

تست و تایپ (www.testotype.com) مرجع خدمات توسعه فردی، سرمایه انسانی و تست‌های شخصیت شناسی است. تست و تایپ با اسفاده از آزمون‌های رفتار و شخصیت و تیپ شناسی استاندارد، برنامه توسعه فردی، مدیریتی و خدمات سرمایه انسانی (منابع انسانی) ارائه می‌دهد.

حوزه‌های فعالیت تست و تایپ

1.     تست و تایپ در حوزه کسب و کار، به سازمان‌ها در حوزه‌های مختلف منابع انسانی همچون مصاحبه استخدامی، تحلیل مشاغل، مدیریت عملکرد، عارضه یابی و تدوین فرهنگ سازمانی، برند کارفرما و آموزش سازمانی خدمات خود را ارئه می‌دهد.

2.     تست و تایپ در حوزه آموزش با طراحی دوره‌های آموزشی اختصاصی متناسب با نیاز افراد و سازمان‌ها، ابزاری برای رشد و توسعه مهارت‌ها را فراهم می‌کند. تست و تایپ با تعریف برنامه‌های توسعه فردی در حوزه‌های دانش آموزی، دانشجویی، کارشناسان و مدیران در خدمت رشد و تعالی افراد و سازمان‌ها است. تست و تایپ به منظور فرهنگ سازی استفاده از خودشناسی در مدیریت و تاثیر آن در رشد و تعالی جامعه اقدام به برگزاری سمینارها، کارگاه ها و دوره‌های آموزشی با رویکرد تیپ شناسی و توسعه فردی نموده است.

3.     تست و تایپ با استفاده از آزمون‌های استاندارد شخصیت شناسی و رفتار شناسی و گزارش ترکیبی آن‌ها پکیج‌های تفسیر اختصاصی با رویکرد کسب و کار را به متقاضیان ارائه می‌نماید تا بتوانند از خود به صورت چند وجهی اطلاعات روانشناختی در رابطه با تعاملات محیط کاری خود را داشته باشند.

خی از سرفصل‌های آموزشی این دوره عبارتند از:

  • شخصیت شناسی مدیریتی براساس مدل قهرمان درون (Hero Within) با رویکرد کسب وکار
  • بررسی مدل ذهنی (Mental Model)
  • تیپ شناسی براساس مدل کهن الگوهای مردانه و زنانه (Archetypes) با رویکرد کسب وکار
  • تیپ شناسی براساسMBTI  با رویکرد کسب وکار
  • بررسی مدلDISC  در شخصیت شناسی با رویکرد کسب وکار
  • بررسی مدل‌های تصمیم گیری
 
​اساتید دوره روانشناسی مدیریت و کسب و کار با رویکرد تیپ شناسی

دکتر رحیم فرضی پور

دکتر بهنود الله وردی

مهندس سوده دشتی

خانم مریم حنطوش زاده

 

                 تقویم آموزشی دوره سوم روان شناسی کسب و کار در سال 96

 

این دوره‌ها به گروه‌های زیر توصیه می‌شود.

علاقه مندان به مباحث توسعه فردی

علاقه مندان به مباحث تیپ شناسی با رویکرد کسب وکار

مدیران و فعالان در کلیه زمینه های کسب وکار

فارغ التحصیلان و دانشجویان MBA و DBA

کارشناسان و مدیران منابع انسانی

کارشناسان و مدیران فروش

​اگر علاقه مند به کسب اطلاعات تکمیلی درباره این دوره می باشید میتوانید در تقویم آموزشی پیش ثبت نام مربوط به دوره ی روان شناسی کسب و کار را تکمیل بفرمائید .