ورود دانشجویان

 

معرفی دوره :

دوره مدیریت تجهیزات پزشکی با حضور مدیران صنعت تجهیزات پزشکی کشور برای بحث و تبادل‌نظر در رابطه با مباحث مهم اجرای مدیریت این حوزه برگزار می‌گردد.

این دوره باهدف توانمندسازی مدیران و کارکنان اجرایی کارآمد در این صنعت طراحی‌شده است و فرصت مناسبی را برای آشنایی با مباحث جدید مدیریتی مطرح در این حوزه فراهم می‌سازد  .

رشته MBA به‌عنوان یک‌ رشته ی عام می‌تواند زمینه‌ ی علمی مناسبی برای پرورش روحیه مدیریتی و نگرش راهبردی در افراد با تخصص‌های پایه‌ای مختلف فراهم آورد و آن‌ها را برای مدیریت تخصصی با شاخصه‌ی ذکرشده که مربوط به زمینه ی کاری ایشان هست آماده سازد.

بسیار شنیده‌ایم که کارکنان شایسته ارزشمندترین سرمایه یک سازمان هستند، اما این گفته در صنعت سلامت معنای ویژه‌تری می‌یابد. وقتی پای در صنعت سلامت می‌گذاریم (آنجا که زندگی و سلامت انسان‌ها به قابلیت انسان‌ها وابسته است) نیاز به کارکنان شایسته؛ امری کاملا حیاتی است. در صنعتی که آنچه به فروش می‌رسد باجان آدمی سروکار دارد و کالایی که خریدار در طلب آن به بازار می‌آید سلامتی انسان است و عرضه‌کننده «سلامت» نیز انسان است، مدیریت سرمایه‌های انسانی از اهمیتی چندین برابر می‌بایست برخوردار باشد.

بر این اساس لزوم بازآفرینی مفهوم مدیریت در صنعت سلامت مهم است. با توجه به جایگاه این صنعت  و لزوم ساماندهی حوزه سلامت و همچنین حضور پزشکان و مهندسان در این صنعت و عدم تسلط ایشان بر اصول علم مدیریت نیاز به تربیت مدیرانی هست که کارآمد و عالم به مسائل و مشکلات این حوزه باشند. لذا با این فرض بر اساس موردکاوی (case study) در این حوزه می‌توان بازتعریفی را ویژه مخاطبین این صنعت بزرگ کشور داشت.

شایستگی‌ها و مهارت‌های قابل‌انتظار:

آموزش افراد کارشناس در حوزه‌های مختلف و کسب مهارت مدیریت در حوزه تجهیزات پزشکی

توانمندسازی افراد در ایجاد کسب‌وکار در بخش خصوص

توانمندسازی مدیران فعلی شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی در حوزه تجهیزات پزشکی

فراگیری مهارت‌های مدیریتی در حوزه‌های رقابتی داخلی و خارجی

گسترش حوزه دیدی افراد به محیط شغلی و حرفه‌ای خود

 

مخاطبین دوره‌های تخصصی مدیریت تجهیزات پزشکی:

مدیران ارشد و میانی بخش خصوصی در صنعت تجهیزات پزشکی

مدیران ارشد و میانی بخش دولتی در صنعت تجهیزات پزشکی

کارشناسان ارشد فروش و بازاریابی در صنعت تجهیزات پزشکی با حداقل 5 سال سابقه کار فروش و بازاریابی

مدیران و کارشناسان ارشد بخش بازرگانی و سفارشات خارجی شرکت‌های تجهیزات پزشکی

مدیران و سرپرستان بخش زنجیره تأمین در شرکت‌های پخش دارو و تجهیزات پزشکی

اگر شما نیز از این دسته هستید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ثبت نام کلیک کرده و در تقویم آموزشی، پیش ثبت نام مربوط به دوره MBA تجهیزات پزشکی را تکمیل نمائید