ورود دانشجویان

 

اهداف دوره Post DBA :

در نظام آموزشی کشور بالاخص موسسات آموزش عالی آزاد، همواره بالنده سازی و  توانمند ساختن مدیران کسب و کار به عنوان راهبران و مشاوران پیشرو در سازمان های امروز کشور امری ضروری و حیاتی بوده است. در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی و پویایی فضای کسب و کار با شتابی رو به رو شده است که نیاز به آموزش در دنیای مدیریت اهمیتی بیش از پیش یافته، و به نظر می رسد پارادایم های علمی حوزه مدیریت در دانشگاه ها پاسخ جامع و مانعی برای نیاز های صاحبان کسب و کار کشور، نبوده است.

با توجه به استقبال روز افزون صاحبان صنایع، مدیران دولتی و کسب و کارهای خصوصی از دوره های کاربردی  MBA و  DBA می توان این طور برداشت کرد که این دوره ها پاسخ خوبی برای نیاز مدیران کشور بوده است؛ فلذا موسسه آموزش عالی آزاد بهار در راستای تحقیق و توسعه دوره های جدید مدیریت و با هدف به روز بودن محتوای آموزشی دوره های  Post DBA را طراحی و اجرا نموده است .

مدیران در این سطح به دنبال جنبه های علمی و عملی مدیریت در کنار هم گرد آمده و مشتاق به مواجهه با نگرش های نوین مدیریتی، کلان روند ها و چالش های پیش روی کسب و کارهای داخلی کشور و بازار بین المللی هستند. 

 

چهارچوب درسی دوره POST DBA :

  • سطح فردی: شناخت انسان و کنش گران درونی سازمان
  • سطح سازمان: دانش ابزار های اداره سازمان
  • سطح جامعه: دانش تعامل با جامعه و کنش گران بیرونی سازمان
  • سطح جهان: دانش و درک جهانی شدن و الزامات آن و نحوه عمل در عصر جهانی شدن

 

ویژگی های دوره POST DBA :

نوگرایی و پویایی:  تلاش برنامه Post DBA بر این است که تازه های علمی و تجربی در زمینه کسب و کار زیر نظر استاد تمام های مدیریت از کشور به صورت حضوری، آنلاین و تور خارج از کشور را در اختیار شرکت کنندگان دوره بگذارد و مباحثی متفاوت از دوره های قبل را مطرح می سازد.

تقاضا محوری به جای عرضه محوری: این دوره می کوشد تا با بحث و مناظره ، نیاز ها و چالش های کاری دانش پژوهان را کشف و برنامه های آموزشی و توسعه ای را برای پاسخ به نیاز های افراد شرکت کننده طراحی و تدوین نماید.

جهان گرایی و دیدگاه استقرایی: دهکده ی جهانی امروز الزامات خاص خود را دارد، برنامه Post DBA کوششی است در جهت طرح این الزامات و ارائه راه های پاسخ گویی به آنها.

بومی سازی: برنامه Post DBA برای ارتقای شرایط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی تنظیم گردیده است و تلاش شده تا نظریات علمی جهان با اقتضائات کشوری سازگار گردد و نوعی همخوانی و تناسب نظری و علمی ایجاد شود.

عمل گرایی و نگرش کاربردی: دانش پژوهان دوره  Post DBA در 9 مرحله تهیه شناسنامه و شرح case، بیان مساله و هدف، بیان چالش، طرح یافته، بیان راهکار و توصیه، بیان نتیجه و پیامد، درس آموخته و بیان پیشنهاد و ایده؛ پروژه ای را با راهبری یکی از اساتید و هم چنین همراهی یکی از دانش پژوهان فعال MBA  آغاز کرده در طی یک ارائه با حضور دانش پژوهان دوره های مختلف پروژه را پرزنت کرده و در نهایت مجموع دستاورد هایشان چاپ خواهند کرد . اشاره به نظریه های علمی و مبانی ایشان، تاکید بر کاربرد و بهره گیری از آنها در عمل می باشد و این نگاه در کل برنامه Post DBA  لحاظ شده است.

الگوبرداری از موفق ها: الگوبرداری از تجارب موفق ایرانی کسب و کار و بهره گیری از نظرات و رخدادهای دوران مدیریت آنان بخش دیگری از برنامه Post DBA موسسه آموزش عالی یهار می باشد.

 

جهت مطالعه سرفصل های دوره POST DBA  روی حوزه های دانش کلیک بفرمائید. 

 

برخی از سرفصل ها :

نقطه چرخش راهبردی در مدیریت بحران      

تکامل فردی و سازمانی بر مبنای هم آفرینی  Business Evolution Based on "Co-creation"

تکامل اندیشه‌های بازاریابی   New Trends in international marketing          

سرمایه گذاری خرید شرکت  Business Acquisition 

جایگاه نگرش مالی در موفقیت کسب وکار      

بررسی و مطالعه اسناد بالادستی         

ابعاد حقوقی قراردادها و اسناد تجاری

اسطوره، هویت و خودآگاهی

علوم زیستی و سلول های بنیادی

سازمانهای دو سوتوان

نوآوری استراتژیک

 

مخاطبین این دوره :

مدیران و رهبران سازمان های خصوصی و دولتی 

راهبران و مشاوران کسب و کار 

دانش آموختگان حوزه مدیریت کسب و کار 

پژوهشگران و مدرسین حوزه مدیریت 

کارآفرینان و مدیران کسب و کارهای بین المللی 

شرایط اولیه پذیرش :

داشتن مدرک DBA یا PhD با پیش نیاز MBA 

سابقه 7 سال مدیریت ارشد یا حداقل 15 سال کار اجرایی 

پذیرفته شدن در مراحل دوگانه پذیرش 

 

مرحله اول گزینش :

 حضور در مصاحبه اولیه 

( هیئت مصاحبه کننده 3 تا 5 نفره متشکل از اساتید، کارآفرینان، مربیان )

مرحله دوم گزینش 

ارائه موضوع تحقیق مورد نظر هر فرد 

باتوجه به تجارب دانش پژوه و تائید گروه مصاحبه کننده 

 

جهت تعیین وقت مشاوره و مصاحبه حضوری در تقویم آموزشی فرم پیش ثبت نام مربوط به دوره Post DBA را تکمیل نمائید .

 

{* *}