ورود دانشجویان

مهشید سرایداری

مدیر بازاریابی و فروش شرکت مدیکال

چرا دوره MBA و DBA را برای گذراندن انتخاب کرده اید؟

در عصر امروز، آینده کسب و کارها بدون دانش فنی، مهارت کافی، تجربه و اطلاعات روز دنیا درکنارعلم وهنرمدیریت سازمان و افراد تقریبا" محکوم به فنا می باشد. به نظر می رسد مدیران میانی و ارشد سازمان ها، در راستای جهت دهی به خواسته ها ودستیابی به اهداف خود و سازمانشان، نیاز به الگوی آکادمیک – تجربی استانداردی دارند که دوره MBA این موضوع را به شکل ایده آلی اجرایی می نماید. افزایش سطح درآمدی، امکان فرصت های شغلی بهتر، ایجاد شبکه تجاری حرفه ای، کسب دانش و مهارت های جدید و دستیابی به رویکرد جامع نسبت به کسب و کار در سراسر دنیا از دلایل مهم نیاز به گذراندن این دوره می باشد.

در حالی که در دوره DBA یا دکتری حرفه ای کسب و کار، دانش پژوهان با فراگیری و توسعه دانش و تئوری های علمی و به کارگیری آنها در تقابل با چالش ها و موقعیت های هر روز کاری شان، تعاملات چشمگیرو روبه رشدی را شاهد خواهند بود.

امروز پس از گذراندن این دوره ها باورمن این است که: "با گذراندنMBA فلسفه کسب و کار شما تغییرمی کند و DBA فلسفه زندگی تان را تغییر خواهد داد."

چرا بهار را برای سپری کردن این دوره ها برگزیده اید؟

در واقع مدارس کسب و کارBusiness Schools باهدف آموزش علمی وعملی تجارت به کارکنان سازمانها در حین خدمت طراحی شده اند. لذا اثربخشی و تاثیرگذاری این دوره ها، به شدت بستگی به فضای آموزشی، نوع ومحتوای مطالب تدریس شده، نحوه تعاملات دانش پژوهان، رفتار و منش اساتید، تفکرغالب و نظام ارزشی حاکم بردانشگاهها وموسسات آموزشی برگزارکننده دارد.

از دیدگاه شخصی نگارنده، "موسسه آموزش عالی آزاد بهار" ازمعدود مراکزی است که به شکل جامع وبه میزان فراتر از انتظار، نیازهای دانش پژوهان را به نحو شایسته ای، برآورده می سازد.