BurgerMenu
Phone

معرفی دوره

در نظام آموزشی کشور بالاخص موسسات آموزش عالی آزاد، همواره بالنده‌سازی و  توانمند ساختن مدیران کسب و کار به عنوان راهبران و مشاوران پیشرو در سازمان‌های امروز کشور امری ضروری و حیاتی بوده است.

در حال حاضر پیشرفت تکنولوژی و پویایی فضای کسب و کار با شتابی رو به رو شده است که نیاز به آموزش در دنیای مدیریت اهمیتی بیش از پیش یافته و به نظر می‌رسد پارادایم‌های علمی حوزه مدیریت در دانشگاه‌ها پاسخ جامع و مانعی برای نیازهای صاحبان کسب و کار کشور، نبوده است.

هدف ما در این دوره حرکت از تغیر به سوی تحول است و همچنین پرورش مدیرانی که بتوانند در میان این چالش ها رهبر توانمندی باشند.

با توجه به استقبال روزافزون صاحبان صنایع، مدیران دولتی و کسب و کارهای خصوصی از دوره‌های کاربردی MBA و  DBAمی‌توان این طور برداشت کرد که این دوره‌ها پاسخ خوبی برای نیاز مدیران کشور بوده است؛ به همین علت موسسه آموزش عالی آزاد بهار در راستای تحقیق و توسعه دوره‌های جدید رهبری و با هدف به‌روز بودن محتوای آموزشی دوره‌های Post DBA رهبری را طراحی و اجرا نموده است.

مدیران در این سطح به دنبال جنبه‌های علمی و عملی مدیریت در کنار هم گرد آمده و مشتاق به مواجهه با نگرش‌های نوین رهبری، کلان روندها و چالش‌های پیش روی کسب و کارهای داخلی کشور و بازار بین المللی هستند. 

 

چهارچوب درسی دوره POST DBA رهبری:

  • سطح فردی: شناخت انسان و کنشگران درونی سازمان
  • سطح سازمان: دانش ابزارهای اداره سازمان
  • سطح جامعه: دانش تعامل با جامعه و کنشگران بیرونی سازمان
  • سطح جهان: دانش و درک جهانی شدن و الزامات آن و نحوه عمل در عصر جهانی شدن

 

ویژگی‌های دوره POST DBA رهبری:

نوگرایی و پویایی: تلاش برنامه Post DBA رهبری بر این است که تازه‌های علمی و تجربی در زمینه کسب و کار زیر نظر استاد تمام‌های مدیریت از کشور به صورت حضوری، آنلاین و تور خارج از کشور را در اختیار شرکت کنندگان دوره بگذارد و مباحثی متفاوت از دوره های قبل را مطرح می‌سازد.

تقاضا محوری به جای عرضه محوری: این دوره می‌کوشد تا با بحث و مناظره، نیازها و چالش‌های کاری دانش پژوهان را کشف و برنامه‌های آموزشی و توسعه‌ای را برای پاسخ به نیازهای افراد شرکت‌کننده طراحی و تدوین نماید.

جهان‌گرایی و دیدگاه استقرایی: دهکده جهانی امروز الزامات خاص خود را دارد، برنامه Post DBA رهبری کوششی است در جهت طرح این الزامات و ارائه راه‌های پاسخگویی به آن‌ها.

بومی‌سازی: برنامه Post DBA رهبری برای ارتقای شرایط فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی تنظیم گردیده است و تلاش شده تا نظریات علمی جهان با اقتضائات کشوری سازگار گردد و نوعی همخوانی و تناسب نظری و علمی ایجاد شود.

الگوبرداری از موفق‌ها: الگوبرداری از تجارب موفق ایرانی کسب و کار و بهره‌گیری از نظرات و رخدادهای دوران مدیریت آنان بخش دیگری از برنامه Post DBA رهبری موسسه آموزش عالی بهار می‌باشد. 

 

 

 

سرفصل های آموزشی

 

 

chevronRight chevronLeft